Gizlilik 1. Yehju, üyelerinin özel bilgilerine saygı duymakta ve özel bilgilerin gizliliğinin sağlanması için ara vermeden çalışmaktadır.
 2. Yehju üyeler tarafından verilen bilgileri üçüncü kişi yada kurumlar ile paylaşmamakta ve kişiye ait özel bilgileri kişi veya kurumlara kiralamaz ve satmaz.
 3. Yehju kişisel bilgilerinizi yasal durumlarda ve yasal prosedürler çerçevesinde üçüncü şahıslara ve kurumlara açmak durumunda kalacaktır. Bu yasal durumlar ve prosedürler şu şekildedir:

  • Yasal mercilerden bu yönde resmi bir talep oluşması halinde
  • Yehju'nun haklarını korumak ve savunmak amacıyla
  • Üye olurken kabul ettiğiniz üyelik sözleşmesi çerçevesinde
 4. Yehju'yu ziyaret eden üyelerin bilgisayarlarının IP numaraları güvenlik nedeniyle sistem tarafından kaydedilmektedir. Taciz, tehdit gibi hukuki işlem gerektiği takdirde bu numaralar kullanıcının kimliğini tespit için kullanılabilmekte ve adli makamların talebinde yargıya verilebilmektedir.
 5. Yehju'ya üyelik gerçekleştirirken verilen bilgiler kesinlikle kimlik belirlemek üzere kullanılmamaktadır. Bunun için Yehju'ya üye olmak için doldurulan profil bilgilerinde ad ve soyad sorulmamaktadır.
 6. Yehju'da herkese açık alanlarda yer alan (bu bölümler 24 saat kontrol edilmektedir) kişisel bilgileri gizli tutmak üyelerin kendi sorumluluğundadır.
 7. Yehju hizmetlerini tam kapsamlı kullanabilmek için, müşterinin yeni (Browser/tarayıcı örn; Internet Explorer, Chrome, Mozilla Firefox, Safari gibi) teknoloji(sini) kullanması veya bunun bilgisayarında kullanımına olanak sağlaması gerekir (örn. Java Skript, çerezlerin aktif hale getirilmesi). Daha eski veya yaygın olmayan teknolojiler kullanıldığında, müşterinin, Yehju'nun hizmetlerinden ancak sınırlı şekilde kullanabilmesi durumu doğabilir.
 8. Çeşitli ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi sağlamak amacıyla üyeden; kendisine doğrudan ulaşmaya olanak tanıyan “kişisel bilgiler” (ad-soyad, adres, telefon numarası...) “finansal bilgiler” ( kredi kartı, şifre gibi) ve “demografik bilgiler”(kişisel bilgi ya da finansal bilgi kategorisine girmeyen, üyenin yaşadığı şehir, cinsiyeti, doğum tarihi, posta kodu, diğer üyelerle birebir iletişimini içeren bilgiler veya satın alma, göz atma ve arama geçmişi gibi unsurları içeren ama salt oluşmayan bilgiler) toplanabilir. Demografik bilgiler, kamusal olmayan bilgi (üyeler arasındaki birebir ilişkilerle ve üyelerin satın alma geçmişleriyle ilgili bilgileri içerir) ve kamusal bilgi (bunlar dışındaki tüm demografik bilgileri içerir) olmak üzere 2 kategoriye ayrılır. Yehju üyelerini, profillerinde kişisel ya da finansal bilgi yayınlamamaları (kullanıcı adı olarak şifre ya da adres bilgileri kullanılması, profil bilgileri içinde isim ve adres bilgilerine yer verilmesi...) konusunda uyarır. Çünkü bu bilgiler sitede yayınlandığı takdirde “demografik bilgi” ve dolayısıyla da “kamusal bilgi” kapsamına girmektedir.
 9. Yehju sitenin hiçbir alanında 18 yaşın altındaki kişilerden bilgi edinme girişiminde bulunmamaktadır.
 10. Yehju sitesi içerisinde, başka web siteleriyle ilgili çeşitli linkler ve bannerlar bulunmaktadır. Üyeler bu web sitelerini ziyaret ederken ve kullanırken dikkatli davranmaları gerekmektedir. Bu sitelerin operatörleri, Yehju üyeleriyle ilgili çeşitli bilgiler toplayabilirler ve bu bilgileri Yehju'nun kullanacağından farklı bir amaç için kullanabilirler. Bu yüzden Yehju başka sitelerin işlemlerinden ve gizlilik prensiplerinden sorumlu tutulamaz.
 11. Yehju'ya üye olurken kayıt esnasında belirttiğiniz e-posta adresinden kendisine bilgilendirme yapılmasını kabul edersiniz. Ayrıca kişisel bilgileriniz Yehju'da kayıtlı olan üyelere çeşitli bilgiler, sunumlar ve haberler iletmek veya Yehju ile ilgili üçüncü şahısların ürünleri ve hizmetleri ile ilgili promosyonlar göndermek amacıyla da kullanılabilir. Yehju'ya üyelik gerçekleştirerek bundan önce belirtilen hükümlerde betimlenen kendinize dair bilgilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz.
 12. Finansal bilgiler; üyelerin bazı taleplerini yerine getirmek, fatura işlemlerini gerçekleştirmek, indirim, tenzilat ve benzeri uygulamalara katılımları sağlamak amacıyla kullanılabilir. Üye sitede herhangi bir alışveriş ya da finansal bilgi gerektiren bir işlem yaptığında Yehju'nun bu bilgileri, servis sağlayıcılarına ve sitedeki aktiviteleri desteklemek ve belgelemek için gerekli gördüğü zamanlarda üçüncü şahıslara iletebileceğini kabul etmiş olur. Bu üçüncü şahıslar, finansal işlemleri destekleyen kredi kartı firmaları ya da banka kurumları olabilir. Üye, üçüncü şahısların sitede sunduğu ürün ve hizmetleri satın aldığında, bunlarla ilgili kayıt ya da rezervasyon yaptığında, bu şahıslar tarafından yönlendirilen ve finansal bilgi talep eden programlara katıldığında, finansal bilgilerinin Yehju tarafından bu şahıslara iletilebileceğini kabul etmiş olursunuz.
 13. Yehju üyelerin bütün demografik bilgilerini gözden geçirme hakkına sahiptir. Kamusal bilgiler, bir üyenin profilinin diğer kullanıcılara ulaşmasını sağlamak ya da hangi üyeler ile iletişim kurulabileceğini ve eş olunabileceğini belirlemek amacıyla kullanılabilir. Demografik bilgiler, siteyi ve sitenin kullanım alanlarını, üyelerin eğilimlerine göre uyarlamak için kullanılabilir. Reklam veren firmaların ürün ve hizmetlerinin Yehju üyelerine ulaşma olasılığını arttırarak değişik hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla demografik bilgiler, üyelerin kimliğini açığa çıkarmadan ve isimsiz bir temelde reklam verenlerle paylaşılabilir. Demografik bilgiler reklam verenlerle paylaşılırken, hangi özelliklere sahip Yehju üyelerinin hangi demografik gruba ait olduğu gibi üyenin kimliğini açığa çıkaracak bilgiler verilmemektedir. Ancak üye, kişisel bilgilerini vererek bir reklam kampanyasına katıldığı takdirde eğer söz konusu reklam belli bir hedef kitleye yönelik ise ilgili firma üyeyi o hedef kitlenin bir üyesi olarak tanımlayabilir.
 14. Yehju'ya giriş şifreleri tamamen kullanıcıların sorumluluğu altındadır. Üyeler, verdikleri bilgilerin gizli kalmasını sağlamak için şifrelerinin herhangi biri tarafından öğrenilmemesine özen göstermek zorundadırlar . Bir kullanıcıya ait şifrenin başka kişiler tarafından öğrenilmesi durumunda kullanıcı adı kullanılarak üyenin kontrolü dışında işlem gerçekleştirilebilir. Böyle bir durum yaşadığınız zaman şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde yaşanacak sorunlardan Yehju sorumlu tutulamaz.
 15. Yehju'da kayıtlı olan üyeler, profillerine kaydettikleri bilgileri istedikleri zaman güncelleyebilmek hakkına sahiptirler.
 16. Yehju'ya kayıtlı olan standart üyeler diledikleri zaman üyelik iptali için başvurabilirler. Üyelik iptali ile birlikte, üyenin sisteme kayıtlı olan tüm bilgileri de silinmektedir.
 17. Yehju'da hakaret, taciz ve tehdit kesinlikle yasaktır. Mesaj, fotoğraf ve metinler yoluyla hakaret,taciz ve tehdit edenlerin durumları şikayet üzerine incelenerek sakıncalı bulunduğu taktirde bu kişiler üyelikten çıkarılacaktır.
 18. Yehju'da bulunan üyeler arasındaki mesajlaşmalar sadece ilgili taraflarca okunabilir. Sitenin güvenliği ile ziyaretçi ve üyelerin maddi ve manevi haklarının korunması amaçlarının gerektirdiği durumlarda Yehju bu mesajlara erişim hakkını saklı tutar. Bu durumlarda dahi Yehju, bireysel mesajlaşmaların içeriğini üçüncü kişilerden gizler.
 19. Yehju ekibi, Yehju'da mesajlaşma sırasında ya da üyelerin tanışmalarından sonraki aktiviteleri ile ilgili anlaşmazlık, tartışma ve sorunlardan sorumlu değildir.
 20. Yehju, kontrolü altındaki bilgilerin kaybolmasını, değiştirilmesini ya da deformasyona uğramasını önlemek amacıyla bazı güvenlik önlemleri uygulamaktadır. Kullanılan güvenlik yazılımı (SSL), ticari aktivitelerin güvenliğini sağlayan, endüstriyel standarta sahip, günümüzdeki en geçerli yazılımdır. Üyenin İnternet de gezinen tüm kişisel ve finansal bilgileri şifrelenerek koruma altına alınmaktadır.
 21. Üyelere ait bilgilerin herhangi bir durumda bu metinde belirtilenden farklı bir şekilde kullanılmasına karar verildiği takdirde bu değişiklikler e-posta yoluyla ya da 30 gün içerisinde sitede yayınlanarak kullanıcılara bildirilir. Bu metin, kullanıcılar tarafından periyodik olarak takip edilmelidir. Yehju gizlilik prensiplerini, herhangi bir uyarı yapmaksızın değiştirme hakkına sahiptir. Bu değişiklikler, değişikliğin yapıldığı gün ve ondan sonraki günlerde girişi yapılan bilgileri kapsamaktadır.
 22. Yehju aileler ve çocukların daha bilinçli bir bilgisayar ve İnternet kullanıcısı olmalarını amaçlayan ve çocukları zararlı unsurlardan koruyan "Güvenli İnternet"i desteklemektedir. Ancak Yehju'ya üye olmak kişinin kendi sorumluluğundadır ve üye olan herkes 18 yaşından büyük olduğunu kabul etmektedir. Bu gibi durumlarda oluşabilecek sorunlardan Yehju sorumlu tutulamaz.
 23. Yehju'da pornografik, şiddet, cinsel taciz gibi içerikler kesinlikle yasaktır. Bu tür eylemlerde bulunan üyelerin üyelikleri iptal olur ve gerek duyulursa üye hakkında yasal işlem başlatılır.
 24. Gizlilik yükümlülüğü sadece Yehju'da gönderilen mesajlar, üyelerin sağladığı içerik ve Yehju ile üyeler arasındaki e-posta trafiğini kapsar. Yehju üyeleri üyelik sözleşmesini kabul ettiği ya da Yehju ile bilgi girişi yaptığı andan itibaren, bu metinde yer alan maddeleri kabul etmiş ve bu maddeler yürürlüğe girmiş olur.
 25. Yehju bu metin içinde yer alan her türlü maddeyi değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Yehju'yu kullanarak "Gizlilik Sözleşmesi"nde yapılacak her türlü düzenleme ve değişiklik kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılmaktadır.
 26. Sitemize üye olduğunuz zaman sitemiz tarafından gönderilen bildirim amaçlı e-postaları almayı da kabul etmiş sayılırsınız.E-posta listemizden çıkmak için size gönderilen e-postaların en altında yer alan listeden çıkış linkini kullanabilirsiniz.
Compunet SRL Street:23/2 Aerodromului Str. No: 3732 Chisinau 2005

Company

İletişim: +442032863241 | destek@yehju.org