Güvenlik

Yehju'nun Çalışma Prensipleri
  • Yehju'nun önceliği kullanıcıları için güvenli ve rahat bir arkadaş bulma platformu oluşturmaktır. Yehju'da 24 saat çalışan ve Yehju'yu kontrol etmek ile görevli ekip bulunmaktadır. Bu ekibin işlerinden biri sizlerden gelen şikayetleri değerlendirmektir. Eğer, başka bir kullanıcı, site kurallarına aykırı bir davranışta bulunuyorsa "müşteri hizmetleri" bölümünden rumuzunu Yehju'ya bildirebilirsiniz. Bu tür bir şikayette bulunduğunuzda, şikayetiniz ile ilgili sonuç en kısa sürede size bildirilmektedir. Ayrıca konuşmak istemediğiniz profili istediğiniz anda yasaklayarak "kara liste"nize atabilirsiniz. Bu durumda bu kişiden bir daha hiç mesaj almazsınız.
  • Yehju profilleri, fotoğrafları ve videoları 24 saat içerisinde kontrol etmekte ve profiller, fotoğraflar ve videolar ancak bu kontrolden sonra aktif duruma geçirilmektedir. Yehju'da bulunan profillerde site kurallarına uymayan herhangi bir içerik, reklam, özel bilgi yer almasına izin verilmemektedir.Böylece siteyi kötü amaçlı kullanmaya çalışan kişiler baştan elenmektedir.
  • Yehju, kurulduğu günden itibaren müşteri ilişkileri konusunda çok hassas davranmaktadır. Yehju'ya, günün her saatinde telefon,e-posta ya da online destek yolu ile ulaşabilirsiniz.
  • Yehju, e-posta adresi, telefon numarası gibi özel bilgilerinizi diğer üyelerle paylaşmamaktadır.

Yehju'da Karşınızdaki Kişi ile Konuşurken Dikkat Edilmesi Gerekenler
İnternet ortamında kişiler birbirlerinin yüzünü görmediği için bir çok sorunlar ve güven açısından sıkıntılar yaşayabilirler. Karşınızdaki kişiyi görmediğiniz ve onun sesini duymadığınız için belki rahat davranabilir ve konuşmalarınızla karşınızdaki kişiyi incitebilirsiniz. Unutmayın karşınızdaki kişi de sizin gibi Yehju'ya arkadaş, eş, sevgili bulmak için üye oldu. İyi bir arkadaşlık kurmak yerine siz fevri hareket ederek bunu kaybediyor olabilirsiniz. Bunun için günlük hayatta karşınızdaki kişilerle nasıl konuşuyorsanız Yehju'da da bir kişi ile konuşurken aynı nezaket kurallarına özen göstermeniz gerekmektedir. Unutmayın ki Yehju güvenliğiniz ve huzurunuz için bütün profilleri tek tek inceleyerek onay vermektedir.

Kişisel Bilgilerinizi Her Zaman Koruyun
Yehju sizin güvenliğiniz ve huzurunuz için profilleri tek tek inceleyerek onay vermektedir. Ancak konuştuğunuz kişilerin ciddi kişiler olduğu konusunda garanti vermemektedir. Bunun için kişisel bilgilerinizi vermeden önce karşınızdaki kişiyi iyi bir şekilde tanımalı ve ona güvenmelisiniz.

Buluşmak ve Tanışmak İçin Acele Etmeyin
Karşınızdaki kişiyi beğendiğiniz zaman buluşmak ve tanışmak için acele etmemelisiniz . Karşınızdaki kişi sizinle tanışmak ve buluşmak için acele ediyorsa onu tanımak için zaman istemeniz ve onun buluşma teklifini nazik bir şekilde reddetmeniz gerekmektedir.

Maddi İsteklere Karşı Çıkın
Yehju sizin için bütün güvenlik önlemlerini almaktadır.Ancak üyelerin ne amaçla siteye üye olduklarını her zaman kontrol edilmeyebilir. Bunun için sizden parasal yardım talebinde bulunan kişilere karşı çıkmalı ve bu kişileri bize bildirmeniz gerekmektedir.

Buluşma Yerini Özenle Seçin
Karşınızdaki kişiyi tanıdığınızı ve ona artık güvendiğinizi düşünüyorsunuz ve bunun için buluşmak istiyorsunuz. Ancak buluşacağınız kişinin hala bir yabancı olduğunu unutmamalı ve şu noktalara dikkat etmelisiniz:
  • Buluşacağınız yerin bağımsız mekanlar olmasına özen göstermelisiniz.
  • Yakınınızı veya arkadaşınızı sizinle birlikte bu buluşmaya davet etmelisiniz.
  • Mantıklı davranmanızı ve düşünmenizi engelleyecek içecekler içmemelisiniz.
  • Kişisel eşyalarınızı her zaman yanınızda bulundurmalısınız.
  • Karşınızdaki kişiyi iyi bir şekilde tanıyana kadar evinize davet etmemelisiniz.

Yehju'da Yaşanan Sorunları Bize Bildirin
Yehju'da karşılaştığınız bütün sorunları bize destek@yehju.org adresinden bildirmelisiniz. Ancak Yehju dışında yaşadığınız ve kendi isteğinizle verdiğiniz kişisel bilgilerinizin güvenliğinden Yehju sorumlu değildir, tutulamaz.