KurallarYehju sizin karşıdaki kişi ile olan iletişiminize asla karışmamakta ve mesajlarınızı denetlememektedir. Ancak bazen karşınızdaki kişi ile iletişime geçerken veya Yehju'yu kullanırken bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. İşte bu yüzden Yehju sizin için site içi kurallarını ve karşı cins ile iletişime geçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bir araya getirdi.

1.Rumuz Seçimi
Rumuz seçimi yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü rumuz seçiminiz sizin kişiliğinizi ortaya koyar ve karşı taraf da kişiliğiniz ile ilgili ön görüş oluşturabilmektedir. Bunun için daha sonra pişman olacağınız, utanacağınız, kolay hatırlamayacağınız, beğenmeyeceğiniz rumuzlar seçmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer rumuzunuzu sık değiştirirseniz karşı taraf sizi tanımakta güçlük çekebilir veya ciddiye almayabilir.

2.Profil Fotoğrafı Seçimi
Profil sayfanıza resim yükleyebilirsiniz. Ancak resim yüklerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Fotoğrafta sizin net bir şekilde görünmeniz gerekmektedir.Doğa ,manzara, hayvan gibi resimler kabul edilmemektedir.
  • Çıplak ve pornografik, fotoğraflar, resimler ve motifler veya bedensel ve cinsel şiddet içeren resimler kesinlikle yasaktır.
  • İnsanlığı küçük düşürücü, ırkçı, hakaret edici ve genel ahlak kurallarına aykırı bütün fotoğraflar yasaktır.
  • Fotoğraflar yolu ile reklam yapılması veya logo kullanılması yasaktır.
Yukarıdaki maddelere dikkat ederek fotoğrafınızı yüklemeniz gerekmektedir.Bu maddeleri içeren resimler onaylanmayacaktır.

3.Profil Yazısı
Profilinizde yer alan tanıtım bölümüne gerçek hayattan ayrı,size ait olmayan özellikler, şiddet içeren kelimeler, iletişim bilgileri (telefon,e-posta...) ve reklam içeren metinler yazmak kesinlikle yasaktır. Profilinizde doğru, sizi anlatan cümleler kullanmanız gerekmektedir. Böylece karşı taraf ilk bakışta sizin hakkınızda bilgi sahibi olmuş olur.
Şiddet içeren kelimeler, iletişim bilgileri (telefon, e-posta...) ve reklam içeren profillere onay verilmemekte ve gerek görüldüğü zaman silinmektedir.

4.Mesajların İçeriği
Mesaj oluştururken dikkat etmeniz gereken bir çok etken vardır.Çünkü yazdığınız mesajlar sizin kişiliğinizi yansıtmaktadır.
  • Yazdığınız mesajı hızlı bir şekilde ve düşünmeden yazmayınız. Yazdıklarınızı düşünerek mantıklı bir şekilde yazmanız gerekmektedir.
  • Yazdığınız mesajlarda kullandığınız kelimelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Tanımadığınız veya tanıştığınız bir kişiye hakaret içeren, ırkçı, küçük düşürücü kelimeler kullanmamalısınız.
  • Karşınızdaki kişi ile mesajlaşırken espri ve alay dozajı hiçbir zaman aşılmamalı ve her zaman saygılı bir şekilde konuşulmalıdır.
  • Karşınızdaki bir kişinin arkadaşlık teklifini kabul etmeyecekseniz bunu nazik bir şekilde yapmanız gerekmektedir.Eğer karşınızdaki kişi sizin arkadaşlık teklifinizi geri çevirirse saygı duymanız ve karşınızdaki kişiyi bir daha rahatsız etmemeniz gerekmektedir.
  • Mesajlarınızda tanımadığınız kişilere hemen iletişim bilgilerinizi (telefon numarası, adres, e-posta) vermeyiniz. İlk başta karşınızdaki kişiyi tanımaya ve güvenmeye çalışmanız gerekmektedir. Eğer karşınızdaki kişi hemen iletişim bilgilerinizi istiyorsa nazik bir şekilde geri çevirmeniz gerekmektedir.

5.İstenmeyen olayların Bildirilmesi
Yehju sizi zararlı profillerden, spamlardan ve rahatsızlık veren kişilerden korur.Alınan bütün önlemlere rağmen bazı istenmeyen olaylar ile karşılaşabilirsiniz. Karşılaştığınız sorunları ve rahatsız edici durumları bize destek@yehju.org adresimizden bildirebilirsiniz.


Company

İletişim: +442032863241 | destek@yehju.org