Yardım

HAKKINDA

Yehju'nun Farkı Nedir?
Yehju, aktif olarak kullanılan ve bünyesinde bir çok üye barındıran bir arkadaşlık sitesidir. Yehju'ya ücretsiz üyelik gerçekleştirebilir ve hiçbir sınırlama olmadan arkadaşlarınızı kendiniz seçebilir, iletişim bilgilerini alabilir ve dilerseniz buluşabilirsiniz. Çünkü Yehju bay ve bayan üyeler arasındaki iletişime hiçbir şekilde müdahale etmemektedir.

Yehju'ya Kimler Üye Olmalıdır?
Yehju'ya yalnızlıktan sıkılmış kendine arkadaş, dost, sevgili, eş arayanlar üye olmalıdır. Nasıl bir arkadaş aradığınıza Yehju'ya üye olduktan sonrada karar verebilirsiniz. Çünkü Yehju sizi hiçbir şekilde sınırlamadan aradığınız, hayalinizdeki arkadaşı sunma fırsatı vermektedir.

ÜYELİK VE KULLANIMI

Yehju'ya Nasıl Üye Olunur?
Yehju'da üyelik gerçekleştirebilmek için "üye ol" seçeneğini seçeceksiniz. Bilgilerinizi doldurduktan ve üyeliğinizi onayladıktan sonra siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şifre Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Şifreniz güvenli, kolay hatırlayabileceğiniz, çevrenizdeki kişilerin tahmin edemeyeceği, harf ve rakamlardan oluşmalıdır. Şifrenizi kimseyle paylaşmamaya ve kimsenin ulaşabileceği yere not etmemeye özen göstermelisiniz.

Rumuz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Rumuzunuz kolay hatırlayabileceğiniz ve sizin için önemli olan kelimelerden veya rakamlardan oluşmalıdır.

Yehju'ya Nasıl Giriş Yapılır?
Daha önce oluşturduğunuz rumuz ve şifre ile Yehju'nun ana sayfasından giriş yapabilirsiniz. Rumuzunuzu ve şifrenizi girdikten sonra "Giriş"e tıklamanız gerekmektedir.

Yehju'dan Nasıl Çıkış Yapılır?
Yehju'ya size ait olmayan bilgisayardan rumuzunuz ve şifrenizle giriş yapıyorsanız bilgilerinize başka kişilerin ulaşmaması için her zaman çıkış yapmanız gerekmektedir. Yehju'da çıkış yapabilmek için sağ üst köşede yer alan "Çıkış"ı tıklamanız gerekmektedir.Böylece bilgilerinize sizden başka kimse ulaşmamış olur.

Şifre Unutulursa Ne Yapılmalıdır?
Şifrenizi unuttuğunuz zaman tekrar şifrenizi Yehju'da kayıtlı olan e-mail adresinize isteyebilirsiniz Bu işlemi rumuz ve şifrenizi yazdığınız bölümün altında "kayıp şifre" bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.

Rumuz Unutulursa Ne Yapılmalıdır?
Rumuzunuzu unuttuğunuz zaman Yehyu'ya kaydettiğiniz e-posta adresinizden bizlere (destek@yehju.org) bildirmeniz gerekmektedir.Sizlere rumuzunuzu e-mail yoluyla gönderiyoruz.

Üyelik Nasıl İptal Edilir?
Yehju'da üyeliğinizi iptal ettirebilmek için siteye rumuzunuz ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.Sayfanın altında yer alan "Üyelik Sözleşmesi" bölümünü tıklamanız gerekmektedir.Açılan üyelik sözleşmesi sayfasının en altında (28.maddenin altında) "Üyelik İptali"ni tıklayınız.Daha sonra e-posta adresinizi, şifrenizi ve kontrol kodunu giriniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra üyeliğiniz 24 saat içinde iptal edilecektir. Bu süre içerisinde siteye rumuzunuz ve şifrenizle giriş yapmamanız gerekmektedir.

FOTOĞRAFLARIN YÜKLENMESİ VE SEÇİMİ

Fotoğraflar Neden Onay Bekliyor?
Yehju'ya yüklenen fotoğraflar reklam, şiddet, küçük düşürücü, pornografik içerikli olmamalıdır. Bunun için yüklediğiniz her bir fotoğraf kontrol edilmektedir. Fotoğraflar 24 saat içerisinde onaylanmaktadır.

Fotoğraf Yüklemek Zorunlu Mu?
Yehju'ya fotoğraf yüklemek kişinin kendi inisiyatifindedir.Ancak profilinize fotoğrafınızı yüklemeniz daha hızlı bir şekilde dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Fotoğraf Yüklemek Önemli Mi?
Kişinin dikkatini ilk başta fotoğrafı olan profiller çeker. Ayriyeten üyelerimiz arama yaparken fotoğraflı üyeleri tercih etmektedir. Daha hızlı ve kolay bir şekilde arkadaşlık kurmak istiyorsanız profilinize fotoğrafınızı yüklemenizi öneriyoruz.

Nasıl Fotoğraf Yüklenir?
Fotoğraflarınızı Yehju'ya yükleyebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
 • Yehju'ya rumuzunuz ve şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor.
 • Sağ üste bulunan "fotoğraflarım" bölümünü tıklayınız.
 • Bilgisayarınızda bulunan resmi "dosya seç" bölümünden seçiniz ve "Fotoğrafı Yükle"ye tıklayınız.
 • Fotoğraflarınız yüklendikten sonra incelenerek onay verilir ve siteye yüklenir.

Yüklenen Fotoğraflar Neden Gözükmüyor?
Yehju'da fotoğrafınızı yüklediğiniz halde gözükmüyorsa bunun nedenleri şu şekilde olabilir.
 • Fotoğrafınız daha onaylanmamış olabilir.
 • Fotoğraflarınızı site kurallarına aykırı olarak yüklerseniz onaylanmadan silinir.
 • Fotoğrafınızı yüklerken hata oluşmuş olabilir.
 • Fotoğrafınızın boyutları çok büyük olabilir.

Fotoğraflar Nasıl Silinir?
Fotoğraflarınızın altında yer alan "sil" yazısını tıklayarak fotoğrafınızı silebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇME

Yehju'da Bulunan Diğer Üyelerle Nasıl İletişim Kurulur?
Yehju'da bulunan üyeler ile birçok yoldan iletişime geçebilirsiniz.
 • Karşınızdaki kişiye çiçek gönderebilirsiniz.Böylece hoş bir muhabbete başlamak için ilk adımı atmış olursunuz.Karşınızdaki kişininde size karşı tepkisini ölçmüş olursunuz.
 • Karşınızdaki kişiyle tanışmak için kısa bir mesaj hazırlayıp gönderebilir ve tanışmak isteyip istemediğini sorabilirsiniz.
 • Karşınızdaki kişi iletişim bilgilerini (sadece e-posta adresi,telefon numarası) profiline kaydettiyse bunları alıp karşınızdaki kişi ile iletişim kurabilirsiniz.

Mesajlar Karşı Tarafa Anında İletiliyor Mu?
Yehju'da mesaj hazırlayıp "Gönder"i tıkladığınız zaman mesajınız karşı tarafa anında iletilir. Mesajın karşı tarafa anında gönderilmesi mesajı karşı taraftaki üyenin okuduğu anlamına gelmez. Mesajınızı gönderdiğiniz anda karşı taraftaki üyenin gelen kutusuna düşer. Ancak üyenin ne zaman okuyacağı ve cevaplayacağı tamamen kişinin kendi inisiyatifindedir.

Bir Üye Mesajlara Cevap Vermiyor Neden?
Bir üyeyi beğendiniz ve tanışmak için mesaj attınız ama karşı taraftaki kişi size cevap vermiyor. Mesaj attığınız herkesten her zaman yanıt alamayabilirsiniz. Çünkü karşınızdaki kişi başka bir kişi ile konuşuyor olabilir, Yehju'yu çok fazla kullanmıyor olabilir ve sizinle tanışmak istemeyebilir. Bunun için karşı tarafa mesaj attığınız zaman cevap alamıyorsanız hemen ümitsizliğe kapılmayın. Yehju'da sizi bekleyen bir çok üyemiz vardır ve sizde size en uygun olan kişiyi aramaya devam edin.

Çiçek Nasıl Gönderilir ve Ne Anlama Gelir?
Yehju'ya rumuzunuz ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra beğendiğiniz kişinin profilinde yer alan "çiçek gönder" seçeneğini seçerek çiçek gönderebilirsiniz. Çiçek gönderirken seçici davranmanız gerekmektedir çünkü her çiçeğin bir anlamı vardır.

Pembe Akasya: seni beğeniyorum
Sarı Akasya: Platonik aşık
Ayçiçeği: Sana tapıyorum
Kırmızı Gül: Seni seviyorum
Pembe Gül: Arkadaşımsın
Çuha Çiçeği: Çok Güzelsin
Gül Goncası: Genç ve güzelsin
İspanyol Yasemini: Çok seksi ve ateşlisin
Yasemin: Güzel ve çekiçisin
Mor Leylak: Sana ilk görüşte aşık oldum
Kırmızı Karanfil: Kalbimi kırdın
Zeytin: Barışalım

KİŞİSEL BİLGİLER ve PROFİL

Kişisel Bilgiler Ne Kadar Güvence Altında?
Yehju'da yer alan kişisel bilgileriniz kesinlikle üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz. Sizin tarafınızdan bize yollanan bilgiler "Secure Socket Layer" (SSL) sayesinde şifrelenir. Böylece kişisel bilgilerinizi üçüncü şahısların ulaşmasına izin verilmez.

Yehju Bilgileri Kaydeder Mi?
Yehju kişisel bilgilerinizi, sitemize üye olduğunuz süre boyunca kayıtlı tutmaktadır. Sitemizde üyeliğinizi iptal ettirdiğiniz zaman bütün bilgileriniz silinir.

Rumuz Sonradan Değiştirilir Mi?
Rumuzunuzu sitemize üye olduktan sonrada değiştirebilirsiniz. Rumuzunuzu değiştirmek istediğiniz zaman bize destek@yehju.org'dan bildirmeniz gerekmektedir. Siteye kaydettiğiniz e-posta adresinizden eski rumuzunuzu ve yeni rumuzunuzu bizlere bildirmeniz gerekmektedir.

Mesajları Başka Kişiler Okuyabilir Mi?
Yehju özel hayata saygı prensibi doğrultusunda çalıştığı için size ait olan kişisel, özel, genel içerikleri hiçbir zaman okumaz, okutmaz ve üçüncü kişilerle paylaşmaz.

Profil Silindiği Zaman Kayıtlı Olan Bilgiler ile Ne Yapılır?
Profilinizi sildiğiniz zaman size ait bütün bilgiler silinir ve bir daha geri getirilemez. Profilinizi silme işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman profiliniz tamamen silinir ve yeniden aktif edilmez.

ÜYELİKLER VE ÖZELLİKLERİ

Standart Üyelik
Yehju'ya ücretsiz üyeliğinizi gerçekleştirdiğiniz zaman standart üye olursunuz.Standart üye olduktan sonra mesaj alabilirsiniz ancak mesaj atamazsınız, üye fotoğraflarını büyük bir şekilde göremezsiniz, üyelere ait iletişim bilgilerine ulaşamazsınız.

Gold Üyelik
Yehju'ya gold üyelik gerçekleştirdiğiniz zaman tüm üyelere sınırsızca mesaj gönderebilir ve mesaj alabilirsiniz. Arama sonuçlarında üst kısımlarda yer alırsınız. Üyelerin iletişim bilgilerine (cep telefonu, e-posta...)ve üyeler sizin iletişim bilgilerinize ulaşabilir. Profilinize kimlerin baktığını görebilirsiniz. Standart üyelere göre siteye daha hızlı giriş sağlarsınız.

Platin Üyelik
Yehju'ya platin üyelik gerçekleştirdiğiniz zaman tüm üyelere toplu mesaj atabilirsiniz. Arama sonuçlarında en üst kısımda yer alırsınız. Tüm üyelere sınırsızca mesaj gönderebilir ve mesaj alabilirsiniz. Üyelerin iletişim bilgilerine (cep telefonu, e-posta...) ve üyeler sizin iletişim bilgilerinize ulaşabilir. Profilinize kimlerin baktığını görebilirsiniz. Standart ve Gold üyelere göre siteye daha hızlı giriş sağlarsınız.

Gold ve Platin Üyelik Arasındaki Fark Nedir?
Gold ve platin üyelik arasındaki farklar şu şekildedir.
 • Gold üye olduğunuz zaman mesajlarınızı tek tek atmanız gerekmektedir. Platin üye olduğunuz zaman mesajınızı toplu bir şekilde atabilirsiniz. Böylece mesajınız sitede bulunan bütün bayan üyelere aynı anda ulaşmış olur.
 • Gold üye olduğunuz zaman üyeler arasında arama yapıldığı zaman üst kısımlarda yer alırsınız. Platin üye olduğunuz zaman aramalarda gold üyelerin üstünde yani aramalarda en üst kısımda yer alırsınız. Böylece sitede bulunan ve arama yapan üyelerin dikkatini daha çabuk çekmiş olursunuz.
 • Gold üye olduğunuz zaman siteye hızlı bir şekilde giriş sağlarsınız. Platin üye olduğunuz zaman siteye gold üyelerden daha hızlı bir şekilde giriş sağlarsınız.

Üyelik Yükseltmek Zorunlu Mu?
Yehju'ya üye olduğunuz zaman standart üye olmuş olursunuz. Gold ve platin üye olabilmek için ödeme gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ödeme yapmak istemiyorsanız sitemizde standart üye olarak da kalabilirsiniz ve standart üyeliklerin faydalarından yararlanabilirsiniz.

ÖDEMELER

Ödeme Nasıl Gerçekleştirilebilir?
Yehju'da gold ve platin üyelik alabilmek için kredi kartı ve havale ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Nasıl Ödeme Gerçekleştirilebilir?
Yehju'ya kredi kartı ile ödeme gerçekleştirmek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.
 • Yehju'ya rumuzunuz ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Sağ üste bulunan "ÜYELIK DURUMUNUZ"u tıklamanız gerekmektedir.
 • "Üyelik Durumunuz ve Üyelik Yükseltme" sayfasından "üyeliğinizi yükseltin" seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 • "Kredi kartı ile ödeme yapmak için tıklayınız" seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 • Üyelik sürenizi ve üyelik türünüzü seçtikten sonra ödemeye geçiyorsunuz.Kredi kartı bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra "Gönder"i tıklamanız gerekmektedir.

Kredi Kartından Habersiz Çekim Yapılır Mı?
Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde kartınızdan sadece bir defa işlem yapılmaktadır. Yani üyeliğiniz bittiği zaman kredi kartınızdan haberiniz olmadan işlem yapılmamaktadır. Üyeliğinizi tekrar yükseltmek istiyorsanız "kredi kartı ile ödeme" sayfasından tekrar ödeme gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kredi Kartı Bilgileri Kaydedilir Mi?
Kredi kartı bilgileriniz sitemize kaydedilmez ve üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.

Havale ile Nasıl Ödeme Gerçekleştirilebilir?
Yehju'ya havale ile ödeme gerçekleştirmek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.
 • Yehju'ya rumuzunuz ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Anlaşmalı olduğumuz dört bankadan herhangi birini seçerek ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • Ödemenizi bankanın ATM'sinden veya gişesinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra sitemize kendi rumuzunuz ve şifrenizle giriş yaparak havale bildirim formunu doldurmanız gerekmektedir.

Havale Bildirim Formu Nereden Doldurulabilir?
Havale bildirim formunu doldurabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.
 • Yehju'ya rumuzunuz ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Sağ üste bulunan "ÜYELIK DURUMUNUZ"u tıklamanız gerekmektedir.
 • "Üyelik Durumunuz ve Üyelik Yükseltme" sayfasından "üyeliğinizi yükseltin" seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 • "Banka havalesi ile yenilemek için tıklayın"seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 • Havale bilgileri sayfasının en aşağısında yer alan "Gold yada Platin Üyelik bedelini Banka'ya yatırdıktan sonra buraya tıklayarak havale bildirim formunu doldurup ödemenizi bize bildiriniz" yazısında yer alan "buraya tıklayın" bölümünü tıklayarak havale bildirim formunu doldurabilirsiniz.

Havale Bildirim Formuna Dekont Numarası ve İsim Yazmak Önemli Mi?
Havale bildirim formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Dekont numarası ve isminizi yazmazsanız ödemeleriniz gözükmemekte ve üyeliğiniz açılmamaktadır.

Dekont Numarası Nedir?
Dekont numarası bankanızın size verdiği fişte ve makbuzda yazılı olan numaradır. Dekont numarası genelde bankanın size verdiği fiş ve makbuzda saat ve tarihten sonra yer almaktadır. Bankadan ödeme gerçekleştirdiğiniz zaman fiş veya makbuz almanız gerekmektedir.

Mobil Ödeme Seçeneği Var Mı?
Ödemenizi sadece kredi kartı ve banka havalesi yapabilirsiniz. Mobil ödeme seçeneğimiz yoktur.

Gold ve Platin Üyelik Bittiği Zaman Ne Olur?
Gold ve platin üyeliğiniz bittiği zaman standart üye olursunuz. Sizin haberiniz olmadan kişisel bilgilerinize ulaşılarak tekrar üyeliğiniz yükseltme işlemi gerçekleşmemektedir. Üyeliğinizi tekrar yükseltmek istiyorsanız yeniden ödeme gerçekleştirmeniz gerekmektedir.